Телефон: +389 2 3097-004
Е-пошта: uhmr@meteo.gov.mk

Алатка:
Отчетност за трошоци

Прогноза за денес

Прогноза за 14.08.2022 14 °C | 24 °C 10 °C | 18 °C 15 °C | 24 °C 16 °C | 25 °C 17 °C | 27 °C 19 °C | 28 °C 13 °C | 22 °C 12 °C | 21 °C

Променливо облачно и свежо, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град. На места ќе наврне поголема количина на воден талог. УВ=6

Адреса

ул. Скупи бр. 28, 1000 Скопје, Република С. Македонија

2021 © УХМР. Сите права задржани.