Телефон: +389 2 3097-004
Е-пошта: uhmr@meteo.gov.mk

Алатка:
Отчетност за трошоци

Прогноза за утре

Прогноза за 30.06.202219 °C | 31 °C15 °C | 28 °C18 °C | 33 °C19 °C | 36 °C20 °C | 38 °C21 °C | 38 °C16 °C | 32 °C12 °C | 30 °C

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. УВ=9.

Адреса

ул. Скупи бр. 28, 1000 Скопје, Република С. Македонија

2021 © УХМР. Сите права задржани.