Прогноза за 02.07.2020 18 °C | 30 °C 16 °C | 26 °C 19 °C | 33 °C 19 °C | 35 °C 20 °C | 36 °C 23 °C | 37 °C 15 °C | 32 °C 13 °C | 32 °C

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9

Последна сателитска слика

Последна радарска слика
« 2 на 5 »
Прогноза за 03.07.2020 18 °C | 31 °C 16 °C | 26 °C 19 °C | 33 °C 19 °C | 35 °C 20 °C | 36 °C 23 °C | 37 °C 16 °C | 32 °C 14 °C | 30 °C

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9

Прогноза за 04.07.2020

Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 27°С до 36°C

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8
Прогноза за 05.07.2020

Минимална температура: 14°C до 21°C
Максимална температура: 25°C до 33°C

Променливо облачно и нестабилно. Околу пладне и попладне на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7
Прогноза за 06.07.2020

Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 27°C до 35°C

Умерено облачно. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8
02.07.2020

Под влијание на понестабилна воздушна маса во следните денови во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за поинтензивни процеси во форма на локално невреме. Нестабилно на повеќе места ќе биде за време на викендот, кога ќе има и намалување на дневната температура.