Е-пошта: uhmr@meteo.gov.mk

Алатка:
Отчетност за трошоци

Прогноза за денес

Прогноза за 04.03.2024 2 °C | 12 °C -1 °C | 8 °C 1 °C | 14 °C 4 °C | 16 °C 5 °C | 16 °C 9 °C | 17 °C 1 °C | 15 °C 1 °C | 12 °C

Променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, наместа обилни (од 20 до 40 л/м2), со пороен карактер и појава на ретки грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме проследени со силен ветер од јужен правец (над 70 км/час). Преку ноќта на планините врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира нова снежна покривка. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: променливо облачно, во вечерните часови и во текот на ноќта со врнежи од дожд, повремено пообилни. Ќе дува слаб до умерен, попладне во делови од котлината повремено засилен ветер југоисточен правец. T= 16 °C, P= 975 hPa, U= 52 %, V= 5 m/s.

Адреса

ул. Скупи бр. 28, 1000 Скопје, Република С. Македонија

2021 © УХМР. Сите права задржани.