Е-пошта: uhmr@meteo.gov.mk

Алатка:
Отчетност за трошоци

Временска најава

23.05.2024

Во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме. Во понеделник се очекува преодно стабилизирање на времето, а од вторник во попладневните часови повторно ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи.