Е-пошта: uhmr@meteo.gov.mk

Алатка:
Отчетност за трошоци

Прогноза за утре

Прогноза за 04.10.202310 °C | 24 °C7 °C | 23 °C7 °C | 27 °C9 °C | 29 °C11 °C | 30 °C15 °C | 31 °C8 °C | 27 °C5 °C | 24 °C

Утрото свежо, преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за слаб локален дожд претежно во западните делови од земјата.

Во Скопје сончево со мала локална облачност поголема попладне и со слаб северен ветер.

Адреса

ул. Скупи бр. 28, 1000 Скопје, Република С. Македонија

2021 © УХМР. Сите права задржани.