Прогноза за 01.12.2021 -3 °C | 8 °C -7 °C | 4 °C -10 °C | 6 °C -5 °C | 6 °C -5 °C | 7 °C -3 °C | 12 °C -6 °C | 7 °C -8 °C | 6 °C

Сончево, во крајните западни делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, поизразен во западните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец.
T= 6 °C, P= 979 hPa, U= 50 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Прогноза за 02.12.2021 -2 °C | 8 °C -4 °C | 4 °C -7 °C | 9 °C -6 °C | 7 °C -5 °C | 10 °C -3 °C | 13 °C -6 °C | 8 °C -9 °C | 9 °C

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Прогноза за 03.12.2021

Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 9°C до 15°C

Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. На планини врнежите ќе преминуваат во снег.
Прогноза за 04.12.2022

Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 6°C до 12°C

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намалува.
Прогноза за 05.12.2021

Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 7°C до 13°C

Променливо облачно со слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд.
01.12.2021

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Утринските температури насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -8 до -2 степена. Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

01.12.2021

И утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -9 до -2 степена.

Последна сателитска слика


Последна радарска слика

Тополчани

« на 5 »
Последна радарска слика

Ѓуриште

« на 5 »
Slika za web